Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Internet / Internet Plusha liderem rynku – nowy ranking Speed Test

Internet Plusha liderem rynku – nowy ranking Speed Test

Dziewczyna z szybkim internetem Plush

Internet Plusha liderem rynku – nowy ranking Speed Test

Portal SpeedTest.pl opublikował wyniki testów za pierwszy kwartał 2023 roku, z których jasno wynika, że na czele rankingu znalazł się Plus, czyli sieć, z której infrastruktury korzysta marka Plush. Nie od dziś wiadomo, że w Plusie jest najszybsze 5G i wszystkie dotychczasowe rankingi to potwierdzają. Nowością jest tu fakt, że Plus zasiada również na fotelu lidera internetu mobilnego!

Ranking dostawców internetu – pierwszy kwartał 2023 roku

Portal publikuje wyniki co miesiąc i podsumowania co kwartał. Za pierwszy kwartał 2023 roku opracowano rankingi w czterech różnych kategoriach – internet mobilny, internet 5G, internet domowy oraz internet światłowodowy (FTTH). Warunkiem koniecznym, aby dany dostawca usług internetowych mógł zakwalifikować się do rankingu, było minimum 0,5% udziału w całkowitej liczbie testów w danej kategorii. Miejsce w rankingu z kolei zależne jest od średniego wyniku prędkości pobierania danych w ciągu całego pierwszego kwartału 2023 roku.

Co ważne, dane źródłowe za wspomniany okres pochodzą z ponad 11 milionów testów, które zostały wykonane na platformie SpeedTest.pl. Składały się na nie badania przeprowadzone w aplikacji webowej dla przeglądarek oraz aplikacji dla systemów Android, iOS, a także Windows.

Plus wyprzedził poprzedniego lidera rankingu internetu mobilnego

Zgodnie z badaniem internetu mobilnego za 1 kwartał przeprowadzonym przez SpeedTest.pl, średnia prędkość pobierania danych w sieci operatora Plus wyniosła 44,6 Mb/s. T-Mobile z kolei miał prędkość pobierania wynoszącą 44,2 Mb/s, Play 43,5 Mb/s, a Orange 43,4 Mb/s. Choć różnice między wynikami są niewielkie, to główną zmianą w rankingu jest bez wątpienia poprawa wyniku sieci Plus. Warto przy tym zaznaczyć, że marka Plush działa na sieci Plusa, co sprawia, że szybkim internetem mogą cieszyć się jej wszyscy klienci.

W 2020 roku, kiedy to Plus wprowadził 5G – dostępne ono było przede wszystkim dla nowych lub wybranych klientów. Jednakże od marca 2023 roku zmieniliśmy całkowicie swoje podejście – udostępniliśmy 5G także klientom innych taryf abonamentowych i ofert mix oraz prepaid.

Dzięki temu klienci, którzy do tej pory korzystali z LTE z prędkością około 35 Mb/s, teraz mają dostęp do prędkości wynoszącej średnio 138 Mb/s. Zanosi się, że zapoczątkowane przez Plusa zmiany w rankingu mobilnym mogą okazać się trwałe. Dla klientów korzystających z oferty Plus oraz Plush jest to znakomita informacja! Warto zaznaczyć, że aby móc korzystać z technologii mobilnej piątej generacji poza samym dostępem do sieci 5G, należy być w jej zasięgu oraz posiadać urządzenie (smartfon lub router), które obsługuje ten standard.

Młody mężczyzna z telefonem i szybkim internetem mobilnym

Internet 5G sieci Plus – zdecydowany lider

W pierwszym kwartale 2023 roku wykonano ponad 60 tysięcy testów technologii 5G. Plus jest liderem 5G od samego początku, to znaczy od momentu, gdy jako pierwszy uruchomił w Polsce komercyjną sieć 5G.

Plus posiada dedykowane pasmo na potrzeby tylko 5G. Dzięki temu średnia prędkość pobierania wynosi 138 Mb/s, co jest znacznie wyższym wynikiem niż w przypadku pozostałych operatorów oferujących 5G w pasmach wykorzystywanych także na potrzeby 4G LTE.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach i zaletach sieci 5G, sprawdź artykuł Różnice pomiędzy 5G a 4G LTE.

Telefon z internetem 5G

Internet Plusha najszybszy na rynku

Plus, operator telefonii komórkowej, udostępniający swoją infrastrukturę marce Plush, może pochwalić się najszybszym internetem 5G i mobilnym na rynku – jak wynika z najnowszego rankingu SpeedTest.pl. Dedykowane pasma częstotliwości oraz udostępnienie 5G dla szerszego grona klientów pozwoliły na osiągnięcie wyjątkowo wysokiej jakości i szybkości połączenia. Jednocześnie wyniki raportu wskazują również na coraz większą popularność 5G w Polsce, co może być dobrym prognostykiem dla przyszłości tej technologii.

plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus