Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Sieć / Roaming w Plush

Roaming w Plush

Roaming w Plush

Roaming w Plush

Roaming stał się powszechną usługą dla właścicieli telefonów komórkowych, w szczególności tych podróżujących poza granice kraju. Czym on właściwie jest i na czym polega? Jaka jest różnica pomiędzy roamingiem krajowym a zagranicznym (w tym roamingiem UE)? Jak działa roaming w Plushu, czy można korzystać z internetu w roamingu Plusha? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące usług roamingowych.

Czym jest roaming?

Kobieta na wakacjach korzysta z telefonu

Roaming jest mechanizmem pozwalającym na połączenie się z siecią komórkową innego operatora niż macierzysty i korzystaniem z udostępnianych usług. W roamingu są wykonywane i odbierane połączenia, wysyłane i odbierane wiadomości SMS, MMS, a także realizowana jest transmisja danych - dostęp do Internetu.

Plush udostępnia możliwość skorzystania z roamingu obejmującego połączenia telefoniczne, transmisję danych, czyli dostęp do Internetu oraz wiadomości SMS i MMS. Zagraniczny roaming w Plushu odbywa się na przejrzystych zasadach, dzięki którym korzystanie z usług nie jest kłopotliwe. Jak włączyć roaming w Plushu? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu.

Roaming międzynarodowy

Aby roaming zagraniczny był możliwy usługa powinna zostać uruchomiona u operatora. Dzięki międzynarodowym porozumieniom usługodawców telefon może zalogować się do lokalnych sieci. Użytkownik korzysta z nich, aby podejmować wybrane aktywności, a opłaty naliczane są na jego konto u operatora. Roaming taki ma miejsce, gdy telefon loguje się i korzysta z sieci poza granicami kraju.

W przypadku wykonywania połączeń za granicę z Polski mowa o rozmowach międzynarodowych regulowanych innymi cennikami i przepisami.

Roaming w Unii Europejskiej to szczególny przykład. Dzięki europejskim regulacjom Roam Like At Home ceny usług poza granicami Polski są takie, jakby użytkownik znajdował się w kraju.

Roaming międzynarodowy

Międzynarodowy roaming w Plushu

Zagraniczny roaming w Plushu można umownie podzielić na roaming UE oraz roaming w pozostałych krajach. W zależności od kraju, w którym telefon ma łączyć się z siecią, naliczane są różne opłaty za usługi, zgodne z aktualnie obowiązującym cennikiem. Dotyczą one:

 • wykonania połączenia głosowego z określonego kraju,
 • odebrania połączenia głosowego w określonym kraju,
 • wysłania SMS z określonego kraju,
 • wysłania MMS z określonego kraju,
 • odbierania MMS,
 • wysłania MMS na e-mail,
 • transmisji danych.

Naliczanie opłat za połączenie w Roamingu Regulowanym (zgodnie z regulaminem operatora) odbywa się co sekundę, a w pozostałych przypadkach – co 30 sekund. Internet w roamingu Plusha rozliczany jest w zależności lokalizacji co 1 KB – Plush roaming EU lub co 50 KB, w osobnych sesjach dla transmisji przychodzących i wychodzących danych.

Oferta Plush - roaming UE w abonamencie

W Plushu roaming EU spełnia wszystkie europejskie standardy, w tym Roam Like At Home. Od 15 czerwca 2017 r. możesz korzystać z usług abonamentowych, takich jak połączenia głosowe, czy SMS-y w Unii Europejskiej tak jak w kraju. Co to oznacza w praktyce? Jeśli w Polsce masz pakiety rozmów i wiadomości (SMS, MMS) lub usługi no limit, możesz z nich korzystać również na terenie Unii Europejskiej. W przypadku internetu – jeśli masz pakiet, jego część możesz wykorzystać w UE bez ponoszenia dodatkowych opłat. Wielkość dostępnego pakietu zależy od wysokości abonamentu.

Internet w roamingu Plush

W ramach roamingu w Plushu możliwa jest transmisja danych. W krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii oraz Liechtensteinie odbywa się ona na zasadach Roamingu Regulowanego – w ramach przydzielonego limitu roamingowego DATA – w zależności od posiadanego abonamentu lub pakietu danych krajowych (zgodnie z tabelą zawartą w cenniku). W pozostałych krajach naliczane są opłaty za transmisję co 50 KB – zgodnie z aktualnym cennikiem.

Zmiany w roamingu w UE od 1 stycznia 2023 r.

Warto wiedzieć, że 1 stycznia 2023 roku zostaną wprowadzone zmiany warunków świadczenia usług w roamingu regulowanym. Obniżone zostaną dodatkowe opłaty pobierane za korzystanie z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Modyfikacje te wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa.

Zmiany w roamingu regulowanym będą polegały na:

 • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za:
    - odebrane połączenie głosowe - 0,22 zł za 10 minut,
    - wysłaną wiadomość MMS - do 0,10 zł za 10 wiadomości,
    - transmisję danych - do 10,43 zł za 1 GB,
 • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za transmisję danych – do 10,43 zł za 1 GB,
 • podwyższeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (zgodnie z tabelami zawartymi w załączonych dokumentach).

Jak włączyć roaming w Plushu na kartę?

Uruchomienie roamingu w Plushu jest wyjątkowo proste. W przypadku oferty prepaid usługa obsługiwana jest za pomocą kodów:

 • włączenie: *101*11*01# i "Zadzwoń" – symbol słuchawki,
 • wyłączenie: *101*00*01# i "Zadzwoń" – symbol słuchawki,
 • sprawdzenie statusu: *101# i "Zadzwoń" – symbol słuchawki.

Inicjowanie połączenia w ramach roamingu odbywa się po wpisaniu kodu *111*48nr_tel# i wybraniu opcji zadzwoń, gdzie nr_tel to dziewięciocyfrowy numer telefonu u polskiego operatora.

Roaming w Plushu jest usługą niezbędną dla wszystkich, którzy wyjeżdżają za granicę i chcą zachować kontakt z bliskimi. Obowiązują w niej proste zasady i korzystny cennik. Pamiętaj, że przenosząc numer do Plusha z roamingu zagranicznego, możesz skorzystać niemal od razu, jego włączenie jest szybkie i nie wymaga skomplikowanych działań. Operator stosuje się do europejskich zasad dotyczących uczciwego korzystania z usług w roamingu, dzięki czemu nie ma obaw o nadmierne obciążenie kosztami rozmów, wiadomości tekstowych czy transmisji danych.

plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus