Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Telefon / Telefon na abonament – na co zwrócić uwagę?

Telefon na abonament – na co zwrócić uwagę?

Mężczyzna trzyma w ręku telefon i robi notatki

Telefon na abonament – na co zwrócić uwagę?

Chcesz wybrać nowy telefon na abonament i zastanawiasz się nad różnymi ofertami? Dobór najlepszej jest niełatwym zadaniem – operatorzy kuszą promocjami, atrakcyjnymi cenami, bonusami czy nowoczesnym sprzętem. Na co zwrócić uwagę, rozważając zakup telefonu w abonamencie? W jaki sposób dobrać najkorzystniejszą ofertę, spełniającą wszystkie potrzeby? Kiedy warto przenieść numer, co daje ta opcja?

Wybór oferty telefonu na abonament

Decydujesz się na nowy telefon na abonament? Zanim zaczniesz poszukiwania oferty dopasowanej do Twoich potrzeb, zastanów się, jakie masz oczekiwania, czyli:

 • na jaki okres chcesz podpisać umowę,
 • czy chcesz kupić sam abonament, czy również sprzęt – w przypadku drugiej opcji musisz określić, jakie modele telefonów Cię interesują,
 • jaka oferta na abonament będzie dla Ciebie wystarczająca – ile GB potrzebujesz, czy zależy Ci na dodatkowych bonusach?

Nad czym warto się szczególnie pochylić przed decyzją o przeniesieniu numeru lub zakupie abonamentu z telefonem? Podpowiadamy!

Super abonament w Plush

Zasięg oraz technologia sieci

Telefony w abonamencie działają w określonej sieci komórkowej, którą cechuje między innymi zasięg oraz dostępne technologie transmisji danych – na przykład internet 5G. Warto wziąć pod uwagę te parametry przy wyborze oferty. Przed podpisaniem umowy sprawdź mapę zasięgu wybranych sieci w miejscach, w których najczęściej będziesz korzystać z telefonu. Na nic zda się nielimitowana oferta z dużą ilością danych, jeżeli w domu, na uczelni czy w pracy zasięg wybranej sieci jest niewystarczający. Mapę zasięgu Plusha znajdziesz tutaj.

Opłaty abonamentowe i dodatkowe

W wyborze abonamentu, tak jak i przy każdym innym zakupie, kluczowa będzie jego cena. Na finalne miesięczne koszty abonamentu mogą wpływać:

 • aktywne promocje, rabaty,
 • posiadanie innych umów, usług u wybranego operatora,
 • przeniesienie numeru z innej sieci,
 • dodatkowe pakiety danych,
 • extra oferta roamingu,
 • usługi dodane, na przykład dostęp do platform streamingu video,
 • okres obowiązywania umowy,
 • zgoda na e-fakturę, wyrażenie zgody marketingowej,
 • terminowe uiszczanie wpłat.

Faktury mogą wzrosnąć, gdy korzystasz z usług dodatkowo płatnych – na przykład SMS/MMS premium.

Wybierz abonament w Plush

Dostępne w ofercie pakiety oraz usługi

Do najważniejszych aspektów zaraz po cenie abonamentu na telefon zalicza się warunki świadczenia usługi. Mowa tu przede wszystkim o dostępnych pakietach takich jak:

 • nielimitowane rozmowy lub określona ilość minut poza sieć, na stacjonarne,
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y lub ich określona ilość,
 • internet krajowy – ilość GB, czasem z dodatkowym podziałem na dzień/noc,
 • internet w roamingu,
 • nielimitowany internet dla wybranych aplikacji, na przykład Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp.

Wybierając telefon na abonament, warto zwrócić uwagę, czy pakiety danych odnawiają się co miesiąc, czy też sumują. Dobrze jest także zweryfikować, jaka faktyczna ilość internetu jest nam potrzebna do codziennego korzystania. Czasem kupujemy telefony w abonamencie z ogromnymi pakietami danych, które nie są wykorzystywane, bo przez większość czasu urządzenie korzysta z sieci WiFi.

Telefony z abonamentem

Jeżeli telefon na abonament ma obejmować także zakup samego aparatu – najczęściej smartfona, dostępność wybranego modelu może okazać się kluczowa przy wyborze oferty. Najczęściej sieci oferują telefony w abonamencie do kupienia w korzystnej cenie startowej (np. za złotówkę), a pozostałe koszty rozłożone na raty są doliczane do kwoty abonamentu.

Super oferta smartfonów na raty 0%"

W sytuacji, gdy potrzebujesz nowego telefonu, ale jeszcze nie wiesz, jaki model będzie najlepszy, ustal swoje potrzeby i porównaj różne propozycje. Określ, jaka wielkość ekranu, parametry takie jak procesor, ilość pamięci, jakość aparatu fotograficznego i inne aspekty Cię interesują. Zwróć uwagę na aktualne promocje, które mogą umożliwić Ci zakup telefonu na abonament w wyjątkowo korzystnej cenie.

Przeniesienie czy nowy numer?

Rozważając telefony z abonamentem, warto także zwrócić uwagę na ofertę pod kątem numeru telefonu. W wielu wypadkach przeniesienie numeru do nowej sieci będzie korzystniejsze niż przedłużenie umowy u aktualnego operatora lub nowy numer gdzie indziej. Jeśli chodzi o telefon na abonament – kiedy decydujesz się przenieść numer do Plush, masz szansę skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert. Sam proces przeniesienia numeru nie wymaga od Ciebie żadnych skomplikowanych działań, wszystko załatwiasz u nowego operatora.

Nowy telefon w abonamencie czy sam abonament?

W sytuacji, gdy Twój dotychczasowy telefon na abonament spełnia wszystkie wymagania i nie potrzebujesz nowego urządzenia, rozważ podpisanie umowy na sam abonament. Korzystanie stale z jednej oferty i jej automatyczne przedłużanie przez operatora często nie jest najkorzystniejszą opcją. Dlatego nowa promocja czy przeniesienie numeru do innej sieci może spowodować, że warunki umowy będą bardziej sprzyjające, a Ty na przykład zyskasz większą ilość GB czy niższe opłaty. Sam telefon po jakimś czasie możesz kupić przy przedłużeniu umowy u operatora albo też po prostu w sklepie czy przez internet.

Telefony z abonamentem mogą być korzystnym rozwiązaniem, jeżeli nie chcesz jednorazowo wydawać większej kwoty na zakup nowego urządzenia. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź jego faktyczne koszty i opłacalność oferty. Czasem niektóre rozwiązania będą korzystniejsze od pozostałych.

Szczegóły warunków umowy mają znaczenie!

Zapisy drobnym druczkiem, długie i pełne detali regulaminy, wykluczenia czy szczególne warunki oferty – wszystko to może być elementem umowy, a podpisując ją, potwierdzasz zapoznanie się nawet z tymi drobiazgami. A mają one znaczenie – często bardzo duże. Jeżeli chcesz uniknąć konieczności wnikania w zawiłe propozycje, przenieś numer do Plusha – oferta jest prosta i przejrzysta, bez haczyków i skomplikowanych zapisów. W Plushu możesz mieć telefon na abonament, samą umowę albo wybrać elastyczną ofertę na kartę, także bez zobowiązań. Sieć oferuje dostęp do szybkiego internetu 5G o stale rosnącym zasięgu.

Telefon na abonament jest w dzisiejszym świecie normą – różnorodne oferty operatorów pozwalają na dobór usługi do aktualnych potrzeb. Warto przed podjęciem decyzji o wyborze telefonu w abonamencie sprawdzić dostępne możliwości i różne aspekty, aby zobowiązanie było w pełni świadome oraz korzystne.

plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus