Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Telefon / Zgubiony telefon – pierwsze kroki

Zgubiony telefon – pierwsze kroki

Telefon zgubiony podczas górskiej wycieczki leży na ziemi

Zgubiony telefon – pierwsze kroki

Telefon komórkowy jest dla wielu osób bardzo ważnym akcesorium, przydatnym do komunikacji z bliskimi, rozrywki i pracy, a także mnogości innych działań. Ponadto smartfony nie należą do rzeczy tanich, mogą zawierać poufne dane czy środki płatnicze, niepożądane w obcych rękach. Dlatego, kiedy urządzenie gdzieś się zawieruszy w domu albo zgubi poza nim, zastanawiasz się jak znaleźć telefon w szybki i bezproblemowy sposób. Sprawdź nasze podpowiedzi, co robić i jak namierzyć zgubiony telefon.

Po pierwsze: nie panikuj – zgubiony telefon da się znaleźć!

Chcesz sięgnąć po telefon, a okazuje się, że nie ma go tam, gdzie się spodziewasz? Rozglądasz się po sprawdzonych miejscach i nadal nic? Jak znaleźć telefon, gdy gdzieś się zgubił? Przede wszystkim zachowaj spokój, najczęściej po prostu nie pamiętasz, w którym miejscu leży urządzenie i zaraz się znajdzie. Bez nerwów przypomnij sobie, gdzie ostatnio telefon był używany, co z nim robiłeś, a także sprawdź odwiedzane potem miejsca, przepatrz kieszenie, torby i plecaki.

Jeśli to nic nie dało, pamiętaj, że współczesne zabezpieczenia w telefonach sprawiają, że nie są już one tak łakomym kąskiem dla złodziei. Zapobiegawczo jednak warto w takiej sytuacji przynajmniej czasowo zmienić hasła do ważnych usług czy zablokować zapisane w telefonie opcje płatności. Ale nawet jeśli telefon jest teraz w czyichś rękach, ma nadal szansę wrócić do Ciebie. Jak namierzyć zgubiony telefon? Czytaj dalej!

Jak znaleźć telefon, gdy jest w pobliżu?

Nie wychodziłeś z domu czy biura, a telefon ostatnio miałeś właśnie w tym miejscu? Dobrze się składa, bo sposobów na to, jak namierzyć telefon znajdujący się w pobliżu jest całkiem sporo. Najoczywistszym jest zadzwonienie na niego, o ile oczywiście masz dostęp do drugiego telefonu czy na przykład komunikatora na komputerze. Oprócz tego, w zależności od konfiguracji i dostępnych innych narzędzi możesz też:

  • w przypadku powiązanego zegarka smart użyć na nim funkcji "Znajdź telefon",
  • jeżeli telefon ma Androida z zalogowanym kontem Google skorzystać na innym urządzeniu z narzędzi do odnajdywania telefonu, uruchomienia na nim alarmu,
  • podobną funkcję do dyspozycji masz w przypadku iPhone, po zalogowaniu się na konto iCloud na innym urządzeniu, przeglądarce,
  • użyć innych przez powiązanych przez Bluetooth urządzeń.

Jeśli te działania nie pomogą albo nie są możliwe, nie pozostaje nic innego, jak przeszukać dokładnie okolice – być może urządzenie nie ma zasięgu albo się rozładowało

Jak namierzyć zgubiony telefon poza domem?

Podejrzewasz, że telefon zgubił się w drodze, albo co gorsza – ktoś go ukradł? Nadal możesz wypróbować opcje, jak znaleźć telefon, ale tym razem skupiając się najpierw na jego lokalizacji. Wiedząc, gdzie urządzenie może się znajdować, łatwiej będzie go szukać. A zatem jak zlokalizować telefon? Oto dostępne opcje, przy założeniu, że urządzenie było poprawnie skonfigurowane, jest włączone i ma połączenie z siecią oraz lokalizację:

  • dla telefonów z Android: wejdź na stronę https://www.google.com/android/find, zaloguj się danymi konta Google, które jest użyte na telefonie, sprawdź, jaka jest aktualna lokalizacja; możesz też zdalnie włączyć głośny dzwonek na telefonie, zablokować go albo skasować z niego dane,
  • dla telefonów z iOS (czyli iPhone): na stronie https://www.icloud.com/find/ zaloguj się za pomocą konta iCloud z telefonu, sprawdź lokalizację albo włącz dzwonek lub usuń dane; jeśli posiadasz inne urządzenia Apple, możesz też skorzystać z aplikacji "Znajdź mój iPhone".

Jeśli jednak poszukiwania będą bezowocne i zostaniesz bez telefonu, rozważ zakup nowego w atrakcyjnej ofercie. Możesz na przykład przy przeniesieniu numeru do Plush wybrać ofertę z telefonem i cieszyć się nowym sprzętem i korzystnymi warunkami.

Kobieta trzyma telefon z mapą wskazującą punkt docelowy

Gdzie i jak jeszcze można szukać telefonu?

Pamiętaj, że oprócz tych sposobów na to, jak namierzyć zgubiony telefon, możesz także spróbować bardziej tradycyjnej metody. Często osoby postronne, które znajdą czyjąś własność, oddają ją czy to na policję, czy do biura rzeczy znalezionych albo punktu informacyjnego w galerii. Nierzadko też pojawiają się ogłoszenia na ogólnodostępnych platformach czy w mediach społecznościowych – warto przed podjęciem kroków z blokowaniem urządzenia przeszukać Facebooka czy inne ogłoszenia, przejść się w miejsca, w których telefon mógł się zgubić. Często skutecznym sposobem jak znaleźć telefon jest samodzielne stworzenie ogłoszenia o zagubieniu urządzenia, nawet w tradycyjnej formie.

Konfiguracja i narzędzia pomagające w odnajdywaniu telefonu

Aby korzystanie z dedykowanych narzędzi czy aplikacji do odnajdywania telefonu było możliwe, urządzenie wcześniej powinno być odpowiednio skonfigurowane. Jeżeli nie ma ono włączonego połączenia z siecią i lokalizacji, nie ma możliwości namierzenia go zdalnie z użyciem programów. Dlatego warto o właściwym rozwiązaniu pomyśleć już wcześniej, zanim telefon się zgubi. Można też skorzystać ze specjalnych usług i aplikacji pomagających w lokalizacji czy to telefonu, czy bliskich, oferowanych przez operatorów. Na przykład w sieci Plush to oferta "Gdzie Jest Bliski". Masz telefon w innej sieci? Możesz szybko i wygodnie przenieść numer do Plush i zabezpieczyć się na przyszłość.

Zgubienie telefonu nie jest przysłowiowym "końcem świata", choć z pewnością nie należy do przyjemnych przeżyć. Warto zadbać już wcześniej o dobrą konfigurację urządzenia, by w razie kłopotów móc im szybko zaradzić. Nowoczesne narzędzia domyślnie dostępne w każdym ze smartfonów znacząco upraszczają metody na to, jak znaleźć telefon.

Telefon pozostawiony przez przechodnia leży na miejskim murku
plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus