Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Oprogramowanie / Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik 2023

Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik 2023

Aplikacja instagram na ekranie telefonu

Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik 2023

Instagram to portal społecznościowy znany na całym świecie, który do tej pory zdobył ponad miliard użytkowników – częściej lub rzadziej korzystających z jego dobrodziejstw. Nie brakuje jednak także tych, którzy postanawiają usunąć swój profil i zniknąć (czasowo lub na zawsze) z popularnego medium. Co więc warto wiedzieć na ten temat i jak skasować konto na Instagramie krok po kroku? Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne zadanie!

Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie – jak to zrobić?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie musi od razu usuwać konta na Instagramie. Niezwykle ciekawą opcją jest możliwość tymczasowego wyłączenia konta na tym popularnym serwisie – działanie to uczyni profil niewidocznym dla innych użytkowników przy jednoczesnym przechowywaniu na serwerach wszystkich danych, które zostały zamieszczone na profilu. Oznacza to więc, że opublikowane tam zdjęcia nie zostaną skasowane, jednakże nie będą przy tym widoczne dla pozostałych osób korzystających z serwisu. Taki stan będzie utrzymywał się dopóty, dopóki właściciel konta nie zdecyduje o ponownym włączeniu swojego profilu lub też całkowitym jego usunięciu.

Jakie kroki należy wykonać, aby tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

  1. Należy zalogować się na swój profil, a następnie kliknąć swoje zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Po pojawieniu się menu rozwijanego wybrać opcję Edytuj profil, a następnie Tymczasowe wyłączenie konta.
  3. Kolejnym krokiem jest wybranie powodu tymczasowego wyłączenia konta oraz potwierdzenie swojej decyzji hasłem.

Od tego momentu konto w serwisie Instagram serwisie Instagram nie będzie już widoczne dla innych użytkowników. Tego rodzaju rozwiązanie to najlepszy wybór dla tych, którzy nie są przekonani, czy na pewno chcą trwale zrezygnować z mediów społecznościowych.

Telefon z aplikacją instagram

Instagram – usuwanie konta. Co należy wiedzieć?

W przypadku, kiedy właściciel konta jest pewien, że nie chce już dłużej istnieć w social mediach, z łatwością może usunąć swoje konto w kilku prostych krokach. Koniecznie należy jednak pamiętać, że skasowanie konta wiąże się z utratą wszystkich kontaktów oraz opublikowanych na profilu danych. Zarówno zdjęcia, filmy, jak i wszystkie znajomości zostaną trwale usunięte i w żadnym wypadku nie będzie można ich odzyskać. Z tego powodu warto być pewnym swojej decyzji i związanych z nią konsekwencji.

Chęć usunięcia profilu może być podyktowana różnymi powodami – część może wynikać z ochrony swojej prywatności, natomiast inne z obawy o nadmierne zużycie transferu podczas wielogodzinnych sesji. W pierwszym przypadku rozwiązaniem może być ograniczenie publikowania zbyt osobistych zdjęć, natomiast w drugim skorzystanie z oferty Plusha – ciekawą opcją jest pakiet Social Free, w ramach którego abonent ma darmowy krajowy transfer na wybrane social media – m.in. Instagrama.

Jak usunąć konto na Instagramie w 2023 roku?

Chcąc skasować swoje konto na Instagramie, należy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Odwiedzić stronę Usuń swoje konto, a następnie zalogować się na swój profil. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z przeglądarki internetowej na komputerze.
  2. Z menu rozwijanego wybrać pasującą odpowiedź na pytanie „Dlaczego chcesz usunąć konto?”.
  3. Potwierdzić swoją decyzję wpisując poprawne hasło.

W ten sposób można z łatwością usunąć wszystkie posiadane konta. Chcąc skasować inny profil, należy przelogować się na właściwe konto (po kliknięciu w ikonę koła zębatego), a następnie wybrać opcję Edytuj profil i Wyloguj się.

Usunięcie konta – jak długo trwa?

Wiele osób oczekuje natychmiastowego usunięcia swojego konta po podjęciu takiej decyzji. Okazuje się jednak, że skasowanie konta użytkownika na Instagramie następuje dopiero po 30 dniach od wysłania swojej prośby. Oznacza to więc, że wszelkie opublikowane na profilu zdjęcia i filmy są przez ten czas dostępne dla innych użytkowników korzystających z portalu. Co więc zrobić, aby błyskawicznie pozbyć się widoczności swojego konta? Odpowiedź jest prosta: najlepszym wyborem będzie tymczasowe wyłączenie swojego profilu, a następnie jego trwałe usunięcie. Po upływie około miesiąca konto zostanie już całkowicie skasowane – należy przy tym pamiętać, że po tym czasie nie będzie możliwe cofnięcie tego procesu. Dlaczego usuwanie Instagrama trwa aż 30 dni? Przede wszystkim dlatego, aby użytkownik mógł przez ten czas przemyśleć swoją decyzję i w razie zmiany zdania – zachować swoje konto.

plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus