Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Internet / Jaki Internet mobilny do pracy zdalnej wybrać?

Jaki Internet mobilny do pracy zdalnej wybrać?

Internet mobilny do pracy zdalnej - baner

Jaki Internet mobilny do pracy zdalnej wybrać?

Praca zdalna staje się coraz powszechniejszym sposobem zarabiania. Wiele firm umożliwia pracownikom nawet całkowite przejście na tryb zdalny, gdyż może wiązać się to z szeregiem oszczędności dla obydwu stron. Aby jednak praca na odległość była możliwa, konieczny jest między innymi dostęp do Internetu. Jaki Internet będzie dobry do pracy zdalnej? Jak dobrać odpowiedniego usługodawcę i pakiet, aby sprostały wszystkim wymaganiom? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Parametry ofert Internetu mobilnego

Zanim ustalisz, jaki Internet mobilny będzie najlepszy do pracy zdalnej, sprawdź, jakie parametry cechują dostępne usługi. Na rynku dostępne są co do zasady dwie możliwości – Internet mobilny na kartę oraz w ofercie abonamentowej. W przypadku Internetu mobilnego do pracy dobrym wyborem będzie abonament, ciężko bowiem w jego przypadku o nieprzewidziane sytuacje typu brak środków na koncie czy skończony pakiet danych i brak możliwości szybkiego wznowienia transmisji.

Najczęściej oferta abonamentowa Internetu do pracy zdalnej obejmuje:

 • określoną ilość danych w pakiecie miesięcznym – od 10 do nawet 200 GB,
 • technologię świadczenia usługi – najlepiej szybki transfer sieci 5G (w miarę dostępności na danym terenie),
 • warunki naliczania opłat po skończeniu się pakietu lub obniżenie szybkości transferu,
 • okres umowny, albo też umowa na czas nieokreślony,
 • możliwość wykupienia pakietów dodatkowych danych – w miarę potrzeb.

Jaki powinien być Internet mobilny do pracy, ile GB miesięcznie wystarczy? Czy przejrzyste zasady, jakie ma oferta na Internet mobilny od Plusha będą dobrym wyborem? Sprawdź w dalszej części artykułu.

Ile GB Internetu mobilnego do pracy zdalnej?

Pytanie o to, jaki Internet mobilny w przypadku pracy zdalnej najlepiej się sprawdzi, bardzo często sprowadza się do ilości GB w pakiecie. Większość operatorów bowiem utrzymuje swoje usługi na wysokim poziomie, zapewniając wysoką dostępność, szerokie zasięgi i niewielki wpływ obciążenia sieci na użytkowanie łącza. Ile zatem GB miesięcznie musi mieć Internet do pracy zdalnej? Przed wyborem należy rozważyć:

 • jaki rodzaj pracy zdalnej wykonujesz – jaką ilość danych przesyłają przez sieć używane do niej programy,
 • czy praca zdalna wiąże się z telekonferencjami, przesyłaniem lub oglądaniem materiałów wideo, audio,
 • jak często będziesz korzystać z Internetu mobilnego do pracy – czy pracujesz także z użyciem stałego łącza albo w modelu hybrydowym, ponieważ część dni miesiąca spędzasz w biurze, a część poza nim korzystając z internetu mobilnego,
 • czy z Internetu mobilnego będziesz także korzystać w celach rozrywkowych, poza pracą.

W zależności przede wszystkim od wymagań aplikacji, których używasz przy pracy zdalnej, a także częstotliwości korzystania z Internetu mobilnego do tego celu będzie zależał optymalny plan, oferta. Na przykład praca bazująca przede wszystkim na komunikacji tekstowej, wysyłaniu e-maili czy przygotowywaniu ofert na bazie posiadanych katalogów pobiera około kilku-kilkunastu GB miesięcznie. Dla porównania praca polegająca na zdalnym kontakcie z ludźmi w ramach wideokonferencji czy opracowywaniu i wysyłaniu materiałów wideo może wymagać nawet kilkuset GB transferu.

Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie ocenić, ile GB miesięcznie będzie Ci potrzebne, to wykonaj prosty test. Na komputerze używanym do pracy sprawdź, ile zostało przesłanych danych w ciągu dnia. Mogą do tego posłużyć narzędzia systemowe czy dedykowane aplikacje. Uśrednienie tej liczby i pomnożenie jej przez ilość dni w pracy zdalnej miesięcznie da odpowiedź, jaki pakiet danych Internetu mobilnego będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jaki Internet mobilny wybrać?

Dłonie z telefonami

Usługę Internetu mobilnego do pracy zdalnej wybierają osoby ceniące sobie wolność oraz możliwość wykonywania obowiązków służbowych bez względu na miejsce pobytu. Jaki Internet mobilny będzie najlepszy? Powinna być to usługa dopasowana do potrzeb, a przy okazji elastyczna. Internet mobilny, z którego będziesz korzystać w pracy zdalnej, powinien cechować się wysoką dostępnością i zasięgiem na tyle dobrym, by nawet praca wielozadaniowa w sieci nie była problemem. Postaw na Internet do pracy zdalnej oferowany przez sprawdzonych operatorów sieci komórkowych takich jak oferta Internetu mobilnego Plush, by nie ryzykować niekorzystnymi zmianami, czy awariami trudnymi do usunięcia.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze Internetu do pracy zdalnej?

Wiesz już jaki internet mobilny do pracy zdalnej będzie najlepszy? Zanim zdecydujesz, rozważ jeszcze kilka, tylko z pozoru, mniej istotnych kwestii. Z pewnością warto przed podpisaniem umowy poznać jej szczegóły , w tym dokładny okres zobowiązania, ewentualne dodatkowe opłaty czy warunki promocji. Bardzo ważny jest także faktyczny zasięg sieci komórkowej w miejscach, w których najczęściej będziesz z niej korzystać, a także technologia, jaka jest dostępna. Sprawdź także, czy operator w wybranej przez Ciebie ofercie proponuje:

 • wakacje abonamentowe w razie potrzeby,
 • umowę na czas nieokreślony – z możliwością wypowiedzenia w dowolnym momencie,
 • dodatkowe pakiety danych w pełnej prędkości transmisji,
 • urządzenie dostępowe – router do Internetu mobilnego.

Dobry Internet do pracy zdalnej powinien być usługą skrojoną na miarę potrzeb, warto także zwrócić uwagę na możliwości modyfikacji umowy w przypadku zmiany oczekiwań.

Wakacje a oferta Internetu mobilnego do pracy

Jeżeli pracujesz zdalnie i cenisz sobie możliwość łączności z siecią, bez względu na to, gdzie się znajdujesz, Internet mobilny to najlepsze rozwiązanie. Jednak w każdej pracy przychodzi czas na dłuższą przerwę – urlop czy wakacje, w trakcie których wiele osób lubi być po prostu offline. W ofercie abonamentowej Internetu Plusha na czas nieokreślony jest dostępna standardowa opcja wakacji od abonamentu. Wysyłając krótkiego, darmowego SMS-a, zyskujemy przerwę od płatności za abonament obejmującą następny okres rozliczeniowy.

Dodatkowe pakiety danych do abonamentu

Większość współczesnych ofert mobilnego Internetu jest w jakiś sposób limitowana. Właśnie dlatego warto upewnić się, że w ramach abonamentu, zwłaszcza tego w niższej cenie, jest w razie potrzeby możliwość dokupienia pakietów danych w przystępnej cenie. Pomoże to zaoszczędzić pieniądze w sytuacji, gdy wyjątkowo w danym okresie potrzebujesz większego transferu, a zwykle zużywasz mniejsze ilości danych.

Router WiFi w ramach Internetu mobilnego

Większość współczesnych smartfonów posiada funkcje pozwalające na udostępnianie Internetu innym sprzętom, na przykład za pomocą WiFi, Bluetooth czy poprzez łączność USB. Jednak wygodnym rozwiązaniem w przypadku Internetu mobilnego do pracy będzie router LTE czy nawet 5G, który stworzy wygodną sieć WiFi. Warto wraz z ofertą na Internet rozważyć także zakup mobilnego routera. Oferta Internetu Plush obejmuje także urządzenia w wygodnym systemie ratalnym. Możesz wybierać spośród prostych i funkcjonalnych modeli routerów mobilnych, a także bardziej zaawansowanych, najnowszych sprzętów idealnych do wymagającej pracy zdalnej.

plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus