Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Internet / Najlepszy internet mobilny

Najlepszy internet mobilny

najlepszy internet - baner

Najlepszy internet mobilny

Najlepszy internet mobilny to pojęcie mocno subiektywne; oferta powinna być dobrana pod ścisłe oczekiwania i budżet przyszłego użytkownika. Na polskim rynku znajdziemy wielu operatorów oferujących różnorakie oferty internetu bezprzewodowego – różniące się ceną, typem umowy, liczbą oferowanych gigabajtów, prędkością i – co dla niektórych może być decydującym czynnikiem – zasięgiem. Jeżeli zastanawiasz się, jaki internet bezprzewodowy wybrać – trafiłeś we właściwe miejsce. W poniższym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu internetu mobilnego, aby wybrana oferta jak najlepiej odpowiadała na Twoje potrzeby.
Zanim przejdziemy do konkretnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, chcąc wybrać najlepszy internet mobilny, odpowiedzmy jasno na pytanie, czym jest ów rodzaj łączności internetowej. Jak sama nazwa wskazuje, internet mobilny lub internet bezprzewodowy, to rodzaj połączenia internetowego, które może się odbywać bez konieczności korzystania z jakichkolwiek przewodów. Jedyne czego potrzebujemy, by cieszyć się połączeniem, to kompatybilne urządzenie (np. router, smartfon, tablet, modem) i odpowiedni zasięg sieci operatora.

Najlepszy internet mobilny – najważniejsze aspekty

Żeby prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, jaki internet mobilny wybrać, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma dodatkowymi kwestiami, z których każda odnosi się do jednego z kluczowych aspektów połączenia. Nie da się jednoznacznie wskazać oferty, która może być opisana jako uniwersalny, najlepszy internet mobilny, gdyż różni użytkownicy mają różne wymagania i potrzeby.

Do czego będziemy wykorzystywać nasz internet bezprzewodowy?

Zwykle ograniczamy się do prostego, „biurowego” przeglądania sieci i mediów społecznościowych wraz z okazjonalnym oglądaniem programów w serwisach streamingowych? A może nasze łącze będzie nieco mocniej przeciążone, przez wielogodzinne maratony filmowe lub rozgrywkę w grach wieloosobowych przez internet? Zastosowanie będzie wpływać na to, jak duży pakiet internetu potrzebujemy, by cieszyć się nieprzerwanym i satysfakcjonującym działaniem sieci.

Najlepszy internet bezprzewodowy to taki, którego nie brakuje

Zastanawiając się, jaki internet bezprzewodowy wybrać, powinniśmy skupić się na jego przeznaczeniu, gdyż nie każda oferta będzie w stanie zapewnić nam odpowiednią ilość gigabajtów. Dla przykładu internet bezprzewodowy w Plushu w abonamencie za 30 zł miesięcznie po rabacie, gdzie dostajemy do dyspozycji 40 GB/mies., będzie idealny dla osób korzystających z transferu do surfowania po sieci. Dodatkowo dostajemy tutaj także bonus stażowy – 60 GB/mies. po 6 miesiącach trwania umowy i 80 GB po 12 miesiącach.

najlepszy internet mobilny - oferta

Najlepszy internet mobilny do intensywnych zastosowań to taki, który oferuje dużą ilość transferu. Dla wymagających użytkowników sprawdzi się opcja za 60 zł miesięcznie. Od samego początku otrzymujemy tutaj aż 200 GB/mies., a dodatkowym atutem jest dostęp do sieci 5G (pod warunkiem, że nasze urządzenie takową obsługuje).

Prędkość i jakość połączenia

Poza ilością dostępnych gigabajtów w ofercie kolejnym ważnym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę, wybierając najlepszy internet mobilny, jest prędkość i jakość samego połączenia. To niejako łączy się z kolejną kwestią, którą jest zasięg – ale do tego przejdziemy nieco później.

Jaki internet mobilny – 4G czy 5G?

Od kilku lat powszechnym standardem jest połączenie w technologii 4G LTE. Pozwala ono na uzyskanie prędkości nawet 150 Mb/s., co w zupełności wystarcza do większości zastosowań internetu bezprzewodowego. Dysponując połączeniem w technologii 4G, możemy bez problemu cieszyć się nieprzerwanym strumieniowaniem filmów i seriali, a i samo przeglądanie internetu powinno odbywać się bez większych zakłóceń i spadków prędkości, dlatego też oferty mobilnego internetu 4G LTE w większości wypadków jak najbardziej się sprawdzą.

4G jednak nie zawsze wystarczy

Nie zmienia to jednak faktu, że w ofertach operatorów coraz częściej pojawia się także technologia 5G, która oferuje znacznie wyższą prędkość połączenia – dlatego, wybierając najlepszy internet mobilny, powinniśmy rozważyć także i taką opcję. Wracając do wspomnianych wyżej ofert – internet bezprzewodowy za 60 zł miesięcznie z 5G będzie lepszym wyborem, jeżeli wiemy, że dodatkowa prędkość będzie dla nas pomocna. Plush korzysta z najlepszego w Polsce zasięgu 5G sieci Plus, dzięki czemu prędkość internetu sięga nawet 600 Mb/s.

Szybsze połączenie bezprzewodowe w technologii 5G przyda się, zwłaszcza w przypadku pobierania i wysyłania dużych plików, oglądania filmów i seriali w rozdzielczości 4K i większej, oraz w przypadku rozgrywki w gry wieloosobowe – sieć piątej generacji oferuje niskie opóźnienia (ping).

Najlepszy internet bezprzewodowy – pamiętaj o zasięgu!

Tu przechodzimy do prawie najważniejszej kwestii, o której nie wolno zapomnieć, wybierając najlepszy internet bezprzewodowy. Na nic zdadzą się setki gigabajtów dostępnych w ofercie, szybki transfer i technologia 5G, jeżeli w naszej lokalizacji nie będzie dostępu do wystarczającego zasięgu.

Przed dokonaniem finalnego wyboru odpowiedniej oferty, musimy upewnić się, że w lokalizacji, w której planujemy korzystać z naszego mobilnego internetu – istnieje wystarczające pokrycie zasięgiem. Jak to sprawdzić? Poszczególni operatorzy oferują mapy zasięgu, które pozwalają dokładnie sprawdzić obszary, na których dostępne są połączenia w danej jakości.

Takie mapy zwykle są bardzo szczegółowe. Dowiemy się z nich m.in. czy w naszej lokalizacji istnieje dostateczny zasięg sieci 5G i 4G, także wewnątrz budynków, oraz sprawdzimy pokrycie zasięgiem starszych technologii (np. 3G) - w przypadku terenów mocno oddalonych od miejscowości. Dla przykładu – tutaj znajdziemy dokładną mapę zasięgu Plusha.

Jaki internet bezprzewodowy? – wybór powinien być świadomy

Powyżej wspomnieliśmy najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru internetu bezprzewodowego. Przemyślany zakup gwarantuje selekcję oferty odpowiednio dopasowanej do naszych wymagań; dzięki czemu, w trakcie korzystania z internetu, nie będziemy musieli obawiać się niewystarczającego transferu, zbyt dużych opóźnień, małej prędkości czy problemów z zasięgiem. Zamiast tego, będziemy cieszyć się niezakłóconym połączeniem, o jakości, która w 100% odpowiada na wszystkie nasze potrzeby.

najlepszy internet mobilny - zamyślona kobieta

Na polskim rynku możemy wybierać spośród szerokiego wachlarza ofert. Bez względu na to, jak bardzo wygórowane są nasze oczekiwania, poświęcając chwilę czasu na ich analizę i przejrzenie ofert, bez problemu wybierzemy dla siebie najlepszy internet mobilny, który w pełni nas usatysfakcjonuje.

plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus