Koszyk

ikona-domek / Plushoblog / Telefon / Jak szybko sprawdzić swój numer telefonu?

Jak szybko sprawdzić swój numer telefonu?

Sprawdzanie numeru telefonu

Jak szybko sprawdzić swój numer telefonu?

Zmieniłeś numer, masz nową kartę? A może korzystasz z kilku numerów jednocześnie i nie pamiętasz wszystkich? Jak sprawdzić numer telefonu, jaki jest przypisany do karty? Jak trwale zapisać w smartfonie mój numer telefonu? Przeczytaj o różnych sposobach, jak sprawdzić swój numer tel.

Sposoby na sprawdzenie, jaki mam numer telefonu

Masz nowy numer i jeszcze go nie zapamiętałeś, a może zapomniałeś jeden z kilku posiadanych numerów? Jak sprawdzić numer telefonu, z którego się korzysta? Czy jest na to jakiś szybki sposób?

Otrzymując numer od operatora, masz go na umowie albo karcie rejestracji numeru (w przypadku oferty prepaid). Czasem ten ciąg dziewięciu cyfr nadrukowany jest również na karcie SIM. Może być również przechowywany w pamięci telefonu, domyślnie zapisany w książce telefonicznej.

Jeżeli identyfikacja numeru nie jest wyłączona, numer będzie wyświetlał się u odbiorców podczas nawiązywania połączenia. Dodatkowo operatorzy dla zapominalskich udostępniają także specjalny kod USSD , pozwalający na szybkie uzyskanie informacji o numerze. Jak dokładnie z tych możliwości skorzystać, jak sprawdzić swój numer tel., dowiesz się w dalszej części tekstu.

Szybki kod na sprawdzenie numeru na telefonie

Informacje o numerze można uzyskać w szybki sposób od operatora. Jeżeli jesteś w Plushu – przenosisz numer albo masz nowy, skorzystaj z szybkiego kodu USSD *132#, działającego także w Plusie.

Oto instrukcje, jak sprawdzić numer telefonu kodem:

  1. Telefon musi mieć aktywną kartę i znajdować się w zasięgu sieci.
  2. W aplikacji do wykonywania połączeń wpisz kod *132#.
  3. Zatwierdź kod przyciskiem “zadzwoń” – zielona słuchawka.
  4. Po chwili na ekranie zostanie wyświetlona informacja o numerze.

Szybki kod jest zależny od sieci, może też wymagać odsłuchania wiadomości głosowej i zanotowania numeru. Najlepiej po odzyskaniu swojego numeru zapisać go jako "mój numer telefonu" w urządzeniu.

Kobieta przy oknie trzyma telefon

Jak sprawdzić numer telefonu – podejście praktyczne

Jeżeli pojawi się pytanie, jaki mam numer telefonu, ale nie pamiętasz szybkiego kodu, może zadziałać podejście praktyczne. To po prostu wykonanie próby połączenia lub wysłanie SMS-a na numer osoby, która znajduje się w pobliżu. Na jej urządzeniu z identyfikacją numeru wyświetli się Twój numer. Oczywiście jest to możliwe, jeżeli nie jest uruchomiona usługa CLIR, czyli ukrywania numeru. Jest to najszybsza metoda również na to, jak sprawdzić numer telefonu stacjonarnego. Jeżeli nie ma nikogo w pobliżu, to nie problem. Możesz zadzwonić do znajomego i poprosić go o podyktowanie numeru, z którego dzwonisz.

W sytuacji, gdy nie wiesz, jak sprawdzić numer swojego telefonu firmowego, często wystarczy wyszukać go w internecie. Ten sposób działa także w sytuacji, gdy zastanawiasz się jak sprawdzić nieznany numer telefonu, który do Ciebie dzwonił. Służą do tego specjalne strony z opiniami innych użytkowników.

"Mój numer telefonu" na smartfonie

Masz nowy telefon i kartę? To nic dziwnego, że możesz jeszcze nie pamiętać swojego nowego numeru. Jednak operator może Ci ułatwić zadanie, automatycznie zapisując "mój numer telefonu" jako pozycję w kontaktach na karcie SIM.

Jeśli nie jest to zrobione domyślnie, nowy numer najlepiej zapisać w ten sposób samodzielnie zaraz po jego otrzymaniu.

Jak sprawdzić swój numer tel. w dokumentach?

Zwykle nieco bardziej czasochłonnym, ale prostym i skutecznym sposobem jak sprawdzić numer telefonu, jest odszukanie go w dokumentach od operatora. Odpowiedź na pytanie, jaki mam numer telefonu, znajdziesz zwykle na pierwszej stronie umowy lub dokumentu rejestracji numeru. Często jest on pogrubiony lub zapisany większą czcionką.

Nie masz pod ręką swoich "papierów", a inne możliwości sprawdzenia numeru zawodzą? W przypadkach awaryjnych, na przykład zagubienia telefonu, pozostaje Ci kontakt z operatorem. Obsługa pomoże, czy to w przypomnieniu numeru, czy w razie potrzeby – w wyrobieniu duplikatu karty.

Kobieta z laptopem na fotelu rozmawia przez telefon

Jak sprawdzić nowy numer telefonu?

Zmieniając ofertę na inną, na przykład przechodząc do Plusha, wygodniej jest przenieść numer, z którego korzystało się dotychczas. Jeżeli jednak decydujesz się na nowy numer telefonu, wszystkie dane znajdziesz w umowie zawieranej z operatorem. Aby nie mieć później problemu "jaki mam numer telefonu", od razu zapisz go w smartfonie, dodaj do swojej wizytówki albo podaj znajomym. Unikniesz dzięki temu kłopotliwych sytuacji.

plush facebookplush instagramplush snapchatplush youtube
Powered by Plus